Twój Sprzęt

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badańCo to jest wysokościomierz?

Wnętrze wysokościomierza:

Wysokościomierz to przenośny barometr, czy też aneroid. To proste urządzenie mechaniczne, którego zasadniczym elementem jest membranowa puszka próżniowa (tzw. puszka Vidiego).

Wraz ze zmianą wysokości maleje ciśnienie powietrza, puszka odkształca się i

porusza wskazówkę, która na odpowiednio wyskalowanym cyferblacie pokazuje pomiar w tysiącach metrów. Istnieją również elektroniczne wysokościomierze wyposażone zarówno w wyświetlacze cyfrowe jak i analogowe tarcze ze wskazówką.

Zasada działania barometru

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badań

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badań

Na potrzeby kursu podstawowego lepszy będzie wysokościomierz z dużym cyferblatem, dużą wskazówką i kolorowymi polami. W stanie najwyższego stresu taki wysokościomierz będzie bardziej przydatny. Wysokościomierz mechaniczny nie posiada tłumika drgań wskazówki umieszczony na dłoni skoczka jest narażony na zawirowania powietrza. Wskazówka może oscylować wokół prawidłowego odczytu. Podczas odczytu wysokości ramiona pozostają w symetrycznym ustawieniu sylwetki neutralnej. Wysokościomierz jest na tyle duży, że wystarczy odwrócić głowę w jego stronę, aby sprawdzić ile wysokości zostało do otwarcia spadochronu.

Rekomendowane wysokościomierze mechaniczne na rękę

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badańNa początek polecamy znany i lubiany wysokościomierz mechaniczny firmy Robnik lub Parachutes de France.

Cena ok 140 euro*

 

Rekomendowane wysokościomierze cyfrowe na rękę

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badańW dalszej karierze skoczka lub dla dysponujących większym budżetem proponujemy ciekawsze rozwiazanie: Altitrack™ firmy Lars&Brusgaard. To wysokościomierz z klasycznym podświetlanym w nocy cyferblatem, ale całkowicie cyfrowy. Jest to również elektroniczna książka skoków, zbierająca ważne dane na temat każdego skoku. Oprogramowanie dodatkowe Jumptrack, pozwala zrzucić dane do komputera (również na Maca!) i je analizować i archiwizować. Dostępna oczywiście wersja metryczna.

Cena ok 350 euro*

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badań Dla bardziej zaawansowanych skoczków, którzy nie mają już problemu z odczytem dramatycznie zmniejszającej się wysokości = nieuchronnie zbliżającej się w tempie 50m/s ziemi polecamy digitalny wysokościomierz cyfrowy VISO II™ firmy Lars&Brusgaard. To dobry wybór dla tych skoczków, którzy preferują cyfrowy wyświetlacz zamiast analogowego, a także cenią sobie mniejszy rozmiar i precyzję pomiaru - zarówno wysokości, jak i prędkości wertykalnej.

Cena od 240 euro*

Rekomendowany wysokościomierz akustyczny do kasku

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badań W tej grupie polecamy jedyny, sprawdzony i niezawodny model, stosowany przez tysiące skoczków od lat: Protrack™ firmy Lars&Brusgaard.

Urządzenie to w zasadzie często nazywane jest "skydiving computer" ze względu na ilość funkcji jakie przewiduje. Podstawowa funkcja to akustyczne ostrzeganie o trzech rodzajach wysokości: zakończenia zabawy i konieczności rozejścia się, otwarcia czaszy i wysokości awaryjnej. Absolutnie rekomendowany do wszystkich rodzajów skoków.

Cena od ok 250 euro*


*) wszystkie ceny podane są orientacyjnie, nie zawierają VAT i kosztów przesyłki, ani ewentualnych rabatów. W celu uzyskania konkretnej ceny w Euro lub PLN prosimy o Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..