Twój Sprzęt

Nowe zestawy spadochronowe dla młodych skoczków

Zestaw spadochronowy dla młodego skoczka

Po co kupować sobie swój spadochron?

W spadochroniarstwie trudno jest mówić o oszczędzaniu. Wszystkie pieniądze zapewne i tak zostaną wyrzucone w powietrze, lepiej powiedzieć - dobre gospodarowanie swoimi zasobami.
Gdy skaczemy więcej, tj ponad 100 razy w sezonie, posiadanie swojego sprzętu zaczyna być ekonomicznie uzasadnione. Gdy skaczemy mniej warto się zastanowić:
  • Czy strefa, na której skaczemy dysponuje wystarczającą liczbą zestawów spadochronowych?
  • Czy w przypadku ataku studentów AFF coś zostanie do wypożyczenia?
  • Czy to, co zostanie będzie odpowiednie, czy zostaniemy zmuszeni do zmniejszenia rozmiaru, pomimo swoich obaw?
  • Czy będziemy mogli (nie musieli, mogli) układać taki zestaw?
  • Czy będziemy mieli dla siebie jeden typ, czy też będziemy na każdy skok dostawali inną konstrukcję o odmiennych własnościach lotnych?
  • Czy będziemy mogli sobie wypożyczyć taki sprzęt na wyjazd turystyczny?
itp itd

Wiadomo, że gdy mamy już coś swojego to jest przyjemniej. Dobrze mieć skrojoną na siebie uprząż, swoją kolorystykę i co najważniejsze odpowiednio dobrany rozmiar spadochronu do naszej budowy ciała, umiejętności i temperamentu.
Jeśli wahacie się, co do kwestii zakupu, rozważcie również (po wcześniejszym rozeznaniu się na rynku) moją propozycję. W Atmosferze również można zamówić zestaw spadochronowy.
Przyjedź do nas a uzyskasz pomoc w zakresie:
  • Doboru rozmiaru i typu czaszy głównej oraz zapasowej,
  • Treningu latania na czaszy,
  • Układania i serwisowania swojego spadochronu,
  • Sprzęt skompletowany i jeśli ktoś sobie życzy, może być sprawdzony w powietrzu - film na YT ;)
{plusone}{like}

Kombinezon spadochronowy

skoki w hiszpanii, skoki spadochronowe z samolotu kurs aff

Jak wybrać kombinezon spadochronowy?

Początkujący skoczek uważa kombinezon za owoc mody i ożywienie kolorystyki zdjęć z powietrza. Jeśli ma posiadać jakieś cechy to ma być ciepły na chłodne dni lub przewiewny na upały. Kombinezon to bardzo ważne narzędzie poprawiające aerodynamikę naszego ciała. Jego prawidłowy projekt i wykonanie pozwalają podnieść efektywność przemieszczania się w swobodnym spadaniu. Dobór materiałów i jakość szwów gwarantują nieprzerwaną (w najmniej spodziewanym momencie) pracę w powietrzu. Jak to zwykle w życiu bywa, z jakością w parze idzie cena. Jeśli chodzi o skoki spadochronowe, to sugerowane jest odejście od codziennego oszczędzania. W tej aktywności jakość to bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Kombinezon spadochronowy

Kask spadochronowy

sprzęt spadochronowy, kask, kombinezon spadochronowy, jumpsuit, altimeter, altitrack, viso, wysokościomierz, rękawiczki do skoków

Jaki kask na skoki?

Rynek spadochronowy obfituje w różnego rodzaju kaski typu fullface. W krajach, gdzie pogoda nie dopisuje, czy też dla osób, które mają wrażliwą cerę lub cenią sobie ciszę kask taki jest nieodłącznym elementem wyposażenia.
Kask Fullface Z1 Parasport Italia jest najbardziej rozpoznawalnym kaskiem tego typu. Doczekał się największej liczby podróbek innych firm. Charakteryzuje się dobrym doborem materiałów i precyzyjnym wykończeniem. Bez wahania można polecić go każdemu skoczkowi.

{plusone}  {like}

Czytaj więcej: Kask spadochronowy

Wysokościomierz

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badańCo to jest wysokościomierz?

Wnętrze wysokościomierza:

Wysokościomierz to przenośny barometr, czy też aneroid. To proste urządzenie mechaniczne, którego zasadniczym elementem jest membranowa puszka próżniowa (tzw. puszka Vidiego).

Wraz ze zmianą wysokości maleje ciśnienie powietrza, puszka odkształca się i

Czytaj więcej: Wysokościomierz