zasady bezpieczeństwa

Kampania USPA i magazynu "Parachutist"
Newsletter USPA 18 Sierpnia 2016

Skoczkowie: Twórzmy Bezpieczeństwo

Zwykłe sprawdzenie sprzętu mogłoby zapobiec dwudziestu wypadkom śmiertelnym w USA od 1999 roku a także trudnej do zliczenia liczbie innych zdarzeń, w tym prowadzących do obrażeń ciała. A dziś, to sprawdzanie sprzętu stało się jednym z najbardziej pomijanych środków bezpieczeństwa.

Aby pomóc uzdrowić tą sytuację, USPA przedstawia nową kampanię "Twórzmy Bezpieczeństwo". Jej celem jest przypomnienie i wzmocnienie świadomości u wszystkich skoczków jak bardzo istotne jest sprawdzenie sprzętu spadochronowego przed każdym skokiem. Apelujemy do skoczków o różnym poziomie doświadczenia, aby podwoili swoje starania w kontrolowaniu własnych spadochronów przed skokiem, oraz wzajemnego sprawdzenia się przed wejściem do samolotu.

Czy jest to źle zapięta taśma piersiowa, czy też niestarannie włożony do kieszonki miękki pilocik, czy luźna pętla zamykająca pokrowiec - uchwycenie tych błędów zanim przeistoczą się w wypadek może uratować nasze własne życie lub życie naszych znajomych. USPA zachęca nie tylko szczególnej uwagi dotyczącej błędów sprzętowych, ale również do przysyłania relacji, zdjęć i filmów dotyczących znalezionych błędów, aby móc nimi dzielić się ze wszystkimi stowarzyszonymi skoczkami. Począwszy od przyszłego tygodnia, w każdy poniedziałek, będziemy udostępniać pozyskane materiały na portalach społecznościowych jako część kampanii Twórzmy Bezpieczeństwo, przypominając wszystkim, że czujność wobec obsługi spadochronu jest niezbędna i niezależna od poziomu doświadczenia.
{like}{plusone}

Dodatkowymi sposobami Tworzenia Bezpieczeństwa przez skoczków mogą być:

  • mini seminaria na strefach zrzutu związane ze sprzętem i problematyką bezpieczeństwa,
  • rady doświadczonych skoczków dla tych młodszych stażem dotyczące bezpiecznego używania kamer podczas skoków, doboru czaszy itp,
  • wsparcie finansowe US Skydiving Safety Foundation
Kampania Twórzmy Bezpieczeństwo będzie również zawierać: informacje, wskazówki i przypomnienia dotyczące kontroli sprzętu, jak również powszechnie występuję błędy zarówno w drukowanych jak i elektronicznych publikacjach.  Każdy z naszych członków może wnieść swoją część w tworzone przedsięwzięcie i przyczynić się do sukcesu, w efekcie zaś poprawić bezpieczeństwo wszystkich skoczków. Nie ma nic gorszego niż wypadek, który mógł być w prosty sposób uniknięty. Nie ma też nic lepszego niż świadomość uratowania życia swojego przyjaciela poprzez zapobiegnięcie takiemu wypadkowi.

Jeśli chcielibyście przyczynić się to bezpieczeństwa swojego i swoich znajomych, prześlijcie swoje relacje, zdjęcia i filmy na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Można również wrzucić te materiały bezpośrednio na skydiveuspa.tumbir.com/submit

Film o reakcji młodych skoczków na linii sprawdzenia

{youtube}xwSyEjofVAU{/youtube}