zasady bezpieczeństwa

W odpowiedzi na częste zapytania poniżej zamieszczamy zalecenia amerykańskiego stowarzyszenia USPA w przypadku przerwy w skokach. Warunki wznowienia zależne są od posiadanej licencji i długości przerwy w skakaniu. Informacje te przytaczamy specjalnie dla naszych absolwentów kursów AFF w Hiszpanii.

Posiadacze licencji A

Posiadacze licencji A, którzy nie wykonali skoku z opóźnionym otwarciem spadochronu przez 60 dni, wykonują przynajmniej jeden skok pod nadzorem osoby z ważnymi uprawnieniami instruktorskimi USPA, do momentu wykazania się kontrolą wysokości, umiejętnością przemieszczania się we wszystkich płaszczyznach, umiejętnością trackowania i umiejętnością lotu na czaszy, w stopniu zapewniającym bezpieczne wykonywanie skoków zespołowych.

Posiadacze licencji B

Posiadacze licencji B, którzy nie wykonali skoku z opóźnionym otwarciem spadochronu przez 90 dni, wykonują przynajmniej jeden skok pod nadzorem osoby z ważnymi uprawnieniami instruktorskimi USPA, aby wykazać się umiejętnościami zapewniającymi możliwość korzystania z uprawnień przysługujących im w świetle posiadanej licencji.

Posiadacze licencji C i D

Posiadacze licencji C i D, którzy nie wykonali skoku z opóźnionym otwarciem spadochronu przez sześć miesięcy, wykonują przynajmniej jeden skok pod nadzorem osoby z ważnymi uprawnieniami instruktorskimi USPA, aby wykazać się umiejętnościami zapewniającymi możliwość korzystania z uprawnień przysługujących im w świetle posiadanej licencji.