E-booki

E-book Poznaj SIM

E-book Poznaj SIM

Skydiving Information Manual USPA to tak zwana Biblia Spadochroniarstwa. Aktualizowana co roku na podstawie analiz wydarzeń i wypadków zgłaszanych ze stref członkowskich z całego świata. Zawiera obowiązujące i rekomendowane przepisy, wymagania, warunki. Słowem, wszystko, co musisz wiedzieć o standardach skoków na całym świecie.

 

To opracowanie zostało przygotowane z myślą o polskojęzycznych posiadaczach licencji tego największego na świecie stowarzyszenia spadochronowego. To ponad 400 stron najważniejszych kwestii poruszanych w SIM, po polsku, przeanalizowane z pozycji doświadczonego instruktora spadochronowego i organizatora skoków i opatrzone komentarzem.

{plusone}  {like}

 

Czytaj więcej: E-book Poznaj SIM

Zanim zaczniesz kurs spadochronowy

Co trzeba wiedzieć zanim się wyskoczy z samolotu?

Możecie powiedzieć, wyjechał sobie do ciepłego kraju i się mądrzy. I możecie mieć rację. Możecie też powiedzieć, iż mając możliwość skakania niemal codziennie zmienia mi się punkt widzenia. I tu także możecie mieć rację. Są jednak rzeczy, które widać i które czuć. Jak topniejący śnieg ujawnia psie kupy, tak spokojna obserwacja prowadzi do prostych wniosków.

Opowieści, komentarze, reakcje i strzępy informacji tworzą pewien obraz. Możecie powiedzieć, że opisując poniżej tenże obraz się mylę - a jeśli tak uważacie, to znak, że mieliście ogromne szczęście trafić do wyjątkowych ludzi.
Niektórzy mogą jednak nie mieć tyle szczęścia. Przyda im się nieco informacji, czego oczekiwać na początku swojej przygody ze skokami spadochronowymi.

{like}{plusone}

Czytaj więcej: Zanim zaczniesz kurs spadochronowy

E-book Co dalej po AFF? Poradnik spadochronowy

ebook skoki spadochronowe

Co dalej po AFF?

Jeśli wiesz więcej, rozumiesz więcej, wtedy stajesz się bardziej bezpiecznym skoczkiem. Bardzo często nie mamy pojęcia ile nie wiemy. Szczególnie w spadochroniarstwie ignorancja nie popłaca!

To poradnik spadochronowy przeznaczony dla młodych skoczków.
W założeniu jest głównie dla tych, co właśnie ukończyli swoje szkolenie podstawowe. Myśląc o zakupie warto pamiętać, że:

 

  • po zakończeniu szkolenia podstawowego, gdy upłynie ponad 6 miesięcy w głowie zostanie kilkanaście procent zdobytej wiedzy,
  • kilkukrotne odświeżenie posiadanej wiedzy powoduje jej utrwalenie,
  • nie wiemy tego, czego nie wiemy,
  • ciągłe zdobywanie wiedzy poprawia bezpieczeństwo,

 

Zdaję jednak sobie sprawę, że na polskojęzycznym rynku jest bardzo cienko jeśli chodzi o takie publikacje. Można więc spodziewać się, że i stare konie będą zainteresowane nabyciem. Wyszło prawie 250 stron, ale czyta się lekko.

Niebawem ukaże się w internetowych księgarniach a już od dziś jest dostępna dla forumowiczów, atmosferowiczów i czytelników moich blogów w specjalnej cenie.

Na dole wpisu informacje o tym, gdzie i jak pobrać e-book.

Zobacz poniżej zawartość podręcznika spadochronowego:

 

{plusone}{like}

Czytaj więcej: E-book Co dalej po AFF? Poradnik spadochronowy