Sevilla - co robić

Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla


arena walki z bykiem w Sewilli. Najstarsza tego typu budowla w Hiszpanii. Została wybudowana w 1881 roku, stanowiąc potwierdzenie popularności tej kontrowersyjnej formy spędzania czasu. Niewątpliwie najbardziej wartą zainteresowania imprezą organizwaną na Plaza de Torros jest Feria de Abril. W tym okresie walki z bykami są najbardziej popularne.

Odmienne i niekiedy niezwykle kontrastowe opinie na temat tej właśnie hiszpańskiej tradycji wiążą się bezpardonowym efektem walk. Ginie byk lub torreador.Krew, adrenalina, konfrontacja witalności i niezwykłej siły byka z kunsztem i białą bronią torreadora dla znawców tej sztuki jest w pełni akceptowalna.

 

 

Jednak dla większości ludzi odartych z realiów wszechobecnej śmierci zwierząt na potrzeby funkcjowanowani społeczności ludzi ta jakże prawdziwa próba sił jest zbyt wyrazista. Szacunek dla wielowiekowej tradycji hiszpańskiej skłania do zastanowienia i być może do obejrzenia spektaklu, który jakże daleki jest od amerykańskiego wrestlingu. Zwierzę nie układa planu walki, torreador w niewielkim zakresie prowadzi tą grę, jednak po drugiej stronie ma kilkustekilogramowy rozpędzony symbol Hiszpanii. Na zakończenie warto wspomnień, że Sevilla uchodzi za miejsce, gdzie korrida osiąga najwyższy poziom artystyczny. Jeśli więc odważyć się na uczestnictwo w walce to właśnie tutaj. Arena Plaza de Torros jest udostępniona dla turystów również poza czasem przeprowadzania walk z bykami. Wewnątrz znajduje się muzeum korridy eksponujące kolekcję kostiumów (w tym pomalowaną przez Picassa purpurową kapę torreadora).

{gallery}torres{/gallery}