Sevilla - co robić

Sewilla i okolice - śladami Rzymian

andaluzja, sevilla, hiszpania, wakacje w hiszpanii, goscie, noclegi, dom goscinny atmosfera, camper, autocaravana, playa

Sewilla i okolice: Santi Ponce i Italica

W pobliżu Sevilli w miejscowości Santiponce zachowały się ruiny rzymskiego miasta Italica. Miasto to zostało założone w 206 roku p.n.e przez rzymskiego wodza Scypiona Afrykańskiego. Publiusz Korneliusz Scypion Afrykański Starszy zasłynął zwycięstwem nad wybitnym wodzem kartagińskimi - Hannibalem. W założeniu była to osada dla weteranów drugiej wojny punickiej. Najprawdopodobniej w dużej mierze przegrani Kartagińczycy musieli sponsorować budowę miasta.

Czytaj więcej: Sewilla i okolice - śladami Rzymian

Co warto zobaczyc w Hiszpanii?

Eandaluzja, sevilla, hiszpania, wakacje w hiszpanii, goscie, noclegi, dom goscinny atmosfera, camper, autocaravana, playalektrownia słoneczna Gemasolar to niewątpliwie coś, co warto zobaczyć w Hiszpanii

Należąca do Torresol Energy elektrownia  zajmuje 185 ha niedaleko Sevilli w Hiszpanii. Jest jedną z nielicznych konstrukcji tego rodzaju. To elektrownia słoneczna, która w założeniu ma wytwarzać energię elektryczną przez całą dobę. Dodać należy, że Andaluzja choć jest jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów Europy nie jest położona na biegunie polarnym i nocą jest tam ciemno. Zobacz fotorelację z wycieczki rowerowej Iwana i Miłosza:

Czytaj więcej: Co warto zobaczyc w Hiszpanii?

Kurs tańca flamenco

kurs tańca flamenco w hiszpanii, flamenco hiszpania, taniecOsoby towarzyszące lub zainteresowane pobytem w Sevilli bez skoków spadochronowych i nie wiedzą, co robić -  może zaciekawi kurs zapoznania z kulturą i tańcem flamenco. Organizujemy cyklicznie warsztaty, współpracując z najlepszymi instruktorami flamenco.

Świetny pomysł, żeby trochę się poruszać, szczególnie dla kobiet, które za pomocą tańca wydobędą z siebie kwintesencję kobiecości i wdzięku :)

Tygodniowy warsztat z 2 godzinami tańca flamenco dziennie, zorganizowanym turystycznie całym pobytem, z pełnym wyżywieniem i transportem na miejsce to tylko ok 900 euro!

Ciekawy i oryginalny pomysł na urlop w fajnym miejscu, od a do z, po polsku. Gorąco polecamy! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Itálica obok Santiponce

andaluzja, sevilla, hiszpania, wakacje w hiszpanii, goscie, noclegi, dom goscinny atmosferaItálica to stanowisko archeologiczne położone na terenie gminy Santiponce w pobliżu Sewilli.
Obecnie można podziwiać dobrze zachowane pozostałości miasta Itálica założonego przez rzymskiego wodza Scypiona Afrykańskiego.

Oryginalnie była to osada dla weteranów drugiej wojny punickiej. Itálica została założona w 206 roku p.n.e. W tym mieście urodził się Trajan, który zbudował pierwsze marmurowe świątynie. Następca Trajana – Hadrian przyczynił się do powstania tak zwanego nowego miasta. To właśnie pozostałości tego zespołu budowlanego można dziś podziwiać.

Czytaj więcej: Itálica obok Santiponce

La Bienal de Flamenco 2012

kurs AFF Hiszpania,skoki Hiszpania, kurs AFF bez badańCo roku Sevilla staje się miejscem, gdzie w każdym miejscu tańczy się flamenco. W teatrach i na ulicach codziennie od 3 do 30 września odbywają się spektakle, warsztaty, pokazy tańca flamenco w różnych odmianach, gry i śpiewu "cante jondo". Istna gratka dla miłośników flamenco. Wystarczy popatrzeć na fotki z kilku spektakli i flashmobów ulicznych, żeby zobaczyć, jak oryginale i wyjątkowe jest to widowisko. Następna Bienal - 2014!

Jeśli czujesz duende, możesz zatrzymać się u nas na parę dni w tym czasie. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Olé! Olé!

Czytaj więcej: La Bienal de Flamenco 2012

Zapraszamy nie tylko na skoki

wszystko wygląda kwitnąco w HiszpaniiPolska baza spadochronowa w Hiszpanii zaprasza nie tylko skoczków na wypoczynek w słonecznej Andaluzji. Owszem, umożliwiamy wykonanie skoku tandemowego lub kursu AFF intro dla tych, którzy spontanicznie podejmą taką decyzję. Jednak nikogo z samolotu na siłę nie będziemy wyrzucać.

Niektórzy pewnie myślą, że organizujemy wakacje tylko dla orłów. Nic bardziej mylnego. Fakt pewne zagrożenie zapałania chęcią skoku jest ale żadnej presji wywierać nie będziemy.

Czytaj więcej: Zapraszamy nie tylko na skoki

Rozrywka

Rozrywka

Sevilla, będąca zarazem delikatną i wrzącą mieszanką nowoczesności i tradycji jest bardzo popularnym miastem. Bardzo popularny styl andaluzyjskiego życia to flamenco. Jest to wielki atut Sewilli, w której jest ponad 70 szkół tańca. Flamenco jest świetnym sposobem na aktywny wypoczynek i fajną zabawę. Dla wielu Hiszpanów to nie tylko taniec, ale styl życia. Flamenco na ulicy można zobaczyć podczas FERIA DE ABRIL, słynnych targów w kwietniu, gdzie tańczy się, śpiewa i imprezuje prosto na ulicach Sevilli.

 

Jeśli nie masz ochoty na taniec możesz wybrać się na spektakl corridy na Plaza de Toros la Gran Maestranza w Sewilli. Jest to najstarsza arena i najsławniejsza w Hiszpanii. Najlepiej jest przyjechać na tu dwa tygodnie po Wielkanocy, wtedy odbywa się Feria De Abril, festiwal walk byków. Znajduje się też tu muzeum corridy z wielką wystawą kostiumów, różne portrety i afisze.

Aquapark "Aquopolis"

W Sevilli szczególnie latem - jest co robić!

aquopolis, park wodny, sevilla, wakacje z dziecmi

Słynny park rozrywki Aquopolis to nie tylko zjeżdżalnie i rury, ale równiez bary, knajpki, kompleksy basenowe, gdzie można spędzić cały dzień. Rozrywki rozplanowane są na trzy poziomy: dla dzieci, średni i "alta emoción", czyli dla najodważniejszych. Hmm... ciekawe, czy zaskoczy skoczków zjazd na pontonie czarną rurą, czy imponująca wysokość zjeżdżalni.

Czytaj więcej: Aquapark "Aquopolis"

Isla Magica

La Isla Magica

Park, zbudowany specjalnie z okazji Expo 1992, które odbyło się w Sewilli. Wystarczy kilka kroków od zabytkowego centrum Sewilli i jest się w magicznym wszechświecie odpowiednim nie tylko dla nieustraszonych podróżników i miłośników emocji.
Zabawa gwarantowana jest nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Pokazy gier i atrakcji przenoszą zwiedzających do 16 wieku, tamtejszego miasta, spotkania z rycerzami, łotrami i kupcami, do deszczowych lasów Amazonii lub wędrówek morskich piratów. Często są tam organizowane pokazy audiowizualne, oraz wizyty w twierdzach, galeonach i karawelach. Dla małych dzieci nie jest specjalnie zaprojektowany obszar ze zjeżdżalniami, merry-go-rund i koła Ferris, wraz z niespodziankami oraz wiele innych. Fajne chwile dla całej rodziny, a to wszystko w samym sercu Sewilli.

Czytaj więcej: Isla Magica

Więcej artykułów…

  1. Plaza de Toros
  2. Alkazar