Sevilla - stolica Andaluzji

SEWILLA (Sevilla)

skoki tandemowe w Hiszpanii, weekend w Hiszpanii, skoki spadochronowe, adrenalina, co robić w Sevilli, noclegi SevillaSewilla to stolica i główne miasto Andaluzji, czwarte pod względem wielkości miasto w Hiszpanii. Sewilla jest połączona kanałami żeglugowymi z Atlantykiem, a od miasta jest tylko 40 min drogi do oceanu! Sewilla to też stolica znanego słynnego hiszpańskiego stylu tańca flamenco.

Klimat

Zimy w Hiszpanii są bardzo łagodne, przypominają polskie lato. W styczniu maksymalna temperatura wynosi 25 st C, a minimalna 5 0c. Lato w Sewilli jest najgorętsze w całej Europie! Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, wtedy temperatura dochodzi do 40 st C, a każdego roku wielokrotnie przekracza tę cyfrę.  Opady występują sporadycznie w okresie zimowym, kiedy na całym kontynencie zazwyczaj pada śnieg.

W Sewilli jest aż 80% dni całkowicie bezchmurnych! Ponad 100 dni w roku jest tak upalnych, że temperatura przekracza wtedy 35 st C, dlatego dobrze jest zabrać lekkie rzeczy, krem z filtrem i czapkę z daszkiem ;)

 

Język

Hiszpański jest dosyć prosty, a Hiszpanie uwielbiają, jeśli ktoś zna chociaż parę słów w ich języku. Jego nauka przychodzi łatwo i jest ciekawą przygodą. Można nauczyć się tego języka poprzez codzienny kontakt z Hiszpanami, bądź zapisując się na krótkie, szybkie kursy do szkół, których jest bardzo dużo w obrębie Sewilli. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się rozmówki i przyjechać poćwiczyć proste konwersacje.

Co robić?

Na bieżąco dodajemy sprawdzone miejsca i atrakcje w samym mieście i okolicy. Wszystkie informacje znajdziesz w poniższych działach:

Co robić w samej Sevilli?

Wycieczki w kierunku Oceanu Atlantyckiego

Wycieczki w kierunku Morza Śródziemnego

Zobacz mapę:


Wyświetl większą mapę