Morze Śródziemne

El Caminito del Rey

ronda, hiszpania, co robic w hiszpanii, atrakcje andaluzcjaNieopodal miejscowości El Chorro w prowincji Malaga znajduje się niezwykle atrakcyjny szlak pieszy. Pnie się on wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku narodowym Desifaladero de los Gaitanes. Dnem wąwozu płynie rzeka Guadalhorce.

Czytaj więcej: El Caminito del Rey

Ronda - białe miasteczko

ronda, hiszpania, co robic w hiszpaniiRonda to jedna z najpiękniejszych pereł turystycznych Andaluzji. Położona jest około 100 km na zachód od Malagi, w górach i co najciekawsze na skraju urwiska.

Po dwóch stronach głębokiego niekiedy nawet na 160 metrów wąwozu rzeki Guadalevin. Pomiędzy obiema ścianami wąwozu zbudowano w XVIII wieku łukowy most Puento Nuevo. Most ten jest ikoną miasta, stanowi jeden z najczęściej fotografowanych elementów architektury w Hiszpanii. Ponad łukiem mostu mieści się punkt informacji turystycznej ale wcześniej znajdowało się tu więzienie.

Czytaj więcej: Ronda - białe miasteczko

Stupy

Malaga i okolice inaczej, z perspektywy bardziej energetycznej, a mniej komercyjno-plażowej. Artykuł z Bloga Iwana - Hiszpania z emocjami, gdzie można znaleźć więcej czasem nawet kontrowersyjnych wpisów.

"Zwiedziłem w Hiszpanii dwie buddyjskie stupy. Można powiedzieć, że przypadkiem (to zależy od tego, jaką kto stosuje definicję przypadku). Arturro, który wynurza się zewnętrza co parę lat, tym razem zapowiedział swój przylot do Malagi. To on, wytrwały buddysta diamentowej drogi, zabrał mnie w dwa ciekawe miejsca.

Czytaj więcej: Stupy