Wybrzeże Atlantyku

Wyprawa camperem

andaluzja, sevilla, hiszpania, wakacje w hiszpanii, goscie, noclegi, dom goscinny atmosfera, camper, autocaravana, playaW naszej ofercie miłośnicy podróżowania znajdą prawdziwą perełkę. Na wyposażeniu mamy do wynajęcia 4-6 osobowego camper vana. Otrzymał już, ze względu na swój wygląd, ksywkę Maniek. Ma dwa łóżka piętrowe, duże małżeńskie nad kabiną i jeszcze duże małżeńskie rozkładane. Łazienka z oddzielnym prysznicem, oczywiście wc, ogromny zbiornik na wodę i wygodną, całkiem sprawnie urządzoną kuchenkę. Do wzięcia z podstawowym wyposażeniem, a nawet z pościelą.

Czytaj więcej: Wyprawa camperem

Wino, konie i flamenco... Jerez!

Jerez de la Frontera

Jerez de la Frontera, słynące z win, koni i flamenco, zachowało starówkę, która została wpisana na listę zabytków historyczno-artystycznych. To jedno z najznamienitszych miast prowincji Kadyksu łączy dostojność arystokratycznych pałaców z ludowym klimatem typowo andaluzyjskich domostw. Cechy te widoczne są co roku podczas obchodów „Feria de Caballo” (targów koni), imprezy o międzynarodowym znaczeniu turystycznym.

Czytaj więcej: Wino, konie i flamenco... Jerez!

El Rocio i 1500-letnie Drzewo Oliwne

El Rocio - urokliwe miejsce, gdzie wracając z plaży można się zdziwić i dobrze zjeść.
Relacja z Blogu Iwana

Wracając z plaży w Metalascañas, zgodnie z luźnym planem mieliśmy zasiąść w knajpce nad rozlewiskiem wodnym w El Rocio.Zamysł ten powstał już podczas majówkowego powrotu z parku narodowego, gdy Monika wyskoczyła z auta fotografować różowe flamingi i dzikie konie.

Plaża Zahara de los Atunes

W chwilach pomiędzy dniami skocznymi staramy się wybrać w jakieś fajne miejsca i sprawdzić, dokąd w okolicy warto pojechać i co zobaczyć.

Tym razem za namową naszego pilota Dorniera - Curro - wybraliśmy się w ramach testowania najpiękniejszych plaż Costa de la Luz y Costa del Sol wybraliśmy się kawałek dalej, w kierunku miejscowości Barbate. Jest to już dalej w kierunku Gibraltaru. Plaża nazywa się Zahara de los Atunes i słynie z niesamowicie przejrzystej wody i białego piasku. Wjeżdżając zaraz za Muzeum Tuńczyka powitała nas reklama: Cancun? Hawaii? Caribe? Zahara de los Atunes!

Czytaj więcej: Plaża Zahara de los Atunes

Park Narodowy Doñana

Parque Nacional de Doñana w Hiszpanii rozciąga się na powierzchni 50 tys. 720 ha, na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Większość jego obszaru należy do prowincji Huelvy, część (o niewielkim znaczeniu ekologicznym) do prowincji Sewilli. Park słynie z bogatej fauny. Występują tu m.in.: ryś iberyjski, orzeł iberyjski, gadożer, orzełek włochaty, warzęcha, modrzyk, czerwonak jeleń, daniel, dzik i różne okazy gadów.

Sporą część parku stanowią mokradła, które są schronieniem flamingów i innych gatunków ptaków. Inny fragment parku to część pustynno-wydmowa i las śródziemnomorski, głównie sosnowy.

Czytaj więcej: Park Narodowy Doñana