Gdzie jesteśmy

Sevilla - stolica Andaluzji

SEWILLA (Sevilla)

skoki tandemowe w Hiszpanii, weekend w Hiszpanii, skoki spadochronowe, adrenalina, co robić w Sevilli, noclegi SevillaSewilla to stolica i główne miasto Andaluzji, czwarte pod względem wielkości miasto w Hiszpanii. Sewilla jest połączona kanałami żeglugowymi z Atlantykiem, a od miasta jest tylko 40 min drogi do oceanu! Sewilla to też stolica znanego słynnego hiszpańskiego stylu tańca flamenco.

Klimat

Zimy w Hiszpanii są bardzo łagodne, przypominają polskie lato. W styczniu maksymalna temperatura wynosi 25 st C, a minimalna 5 0c. Lato w Sewilli jest najgorętsze w całej Europie! Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, wtedy temperatura dochodzi do 40 st C, a każdego roku wielokrotnie przekracza tę cyfrę.  Opady występują sporadycznie w okresie zimowym, kiedy na całym kontynencie zazwyczaj pada śnieg.

W Sewilli jest aż 80% dni całkowicie bezchmurnych! Ponad 100 dni w roku jest tak upalnych, że temperatura przekracza wtedy 35 st C, dlatego dobrze jest zabrać lekkie rzeczy, krem z filtrem i czapkę z daszkiem ;)

 

Język

Hiszpański jest dosyć prosty, a Hiszpanie uwielbiają, jeśli ktoś zna chociaż parę słów w ich języku. Jego nauka przychodzi łatwo i jest ciekawą przygodą. Można nauczyć się tego języka poprzez codzienny kontakt z Hiszpanami, bądź zapisując się na krótkie, szybkie kursy do szkół, których jest bardzo dużo w obrębie Sewilli. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się rozmówki i przyjechać poćwiczyć proste konwersacje.

Co robić?

Na bieżąco dodajemy sprawdzone miejsca i atrakcje w samym mieście i okolicy. Wszystkie informacje znajdziesz w poniższych działach:

Co robić w samej Sevilli?

Wycieczki w kierunku Oceanu Atlantyckiego

Wycieczki w kierunku Morza Śródziemnego

Zobacz mapę:


Wyświetl większą mapę

Jak dojechać?

Najpierw do Hiszpanii, najlepiej samolotem:

noclegi hiszpania, kurs spadochronowy hiszpania, Dom goscinny atmosfera, pensjonat sevillaJedną z zalet strefy w Sevilli jest bliskość międzynarodowych lotnisk na południowym wybrzeżu Hiszpanii i granicy z Portugalią. Poniżej zamieszczamy propozycje wyszukiwarek linii lotniczych, które latają do lotnisk: Sevilla, Malaga, Lisbona i Faro.

Część osób wybiera również najlepiej bezpośredni lot do Madrytu i połączenie lokalnymi liniami lotniczymi, pociągiem lub wynajętym samochodem do Sevilli. Jest sporo lotów do Barcelony, skąd polecamy dolot lokalnymi liniami lotniczymi: wyszukiwarka www.rumbo.es

Portale do zakupów biletów online:

Potem do Sevilli pociągiem, samolotem lub samochodem:

noclegi hiszpania, kurs spadochronowy hiszpania, Dom goscinny atmosfera, pensjonat sevillaSieć pociągów jest bardzo dobrze rozwinięta. Superszybkim pociągiem z Madrytu do Sevilli w komfortowych warunkach dostaniesz się w ciągu 2,5 godziny (250 km/h). Bilet można kupić przez Internet lub na miejscu. W pociągu nie ma miejsc "stojących", więc warto kupić bilet wcześniej z zapasem na ewentualne opóźnienia w locie. Bilet w obie strony z Madrytu do Sevilli kosztuje ok 75 euro: www.renfe.es

Lokalne linie lotnicze, Iberia, Vuelling, Ryanair mają po kilka lotów dziennie (lot z Madrytu trwa ok godziny.)

Proponujemy skorzystanie z bardzo dobrej wyszukiwarki, która łączy lokalne linie lotnicze z pociągami: www.rumbo.es

 

noclegi hiszpania, kurs spadochronowy hiszpania, Dom goscinny atmosfera, pensjonat sevillaZ lotniska Madryt Barajas na dworzec Madryt Atocha polecamy bardzo wygodne 24-godzinne połączenie autobusowe. Autobus Express jeździ co 15-20 minut, trasa trwa ok 15 minut, a koszt biletu jest stały: 5 euro.

Wynajem samochodu

Studenci AFF Residencial mają transport na lotnisko w cenie kursu, natomiast skoczkowie samodzielni bardziej cenią sobie niezależność.

Własny samochód to również wygodny dojazd z lotniska do bazy i przejazdy na strefę o dowolnej godzinie. Poniżej przykładowe strony wypożyczalni samochodowych:

Oprócz portali internetowych, bezpośrednio na lotnisku znajdziesz biura dużych wypożyczalni samochodów. (Hertz, Europcar, Avis, Alamo, Budget etc).

I na koniec do Bazy naszym transportem, taxi, samochodem, kolejką podmiejską lub autobusem nr 166. Przystanek jest przed wejściem na nasze osiedle. Dojazd autobusem wymaga przebazowania się na dworzec autobusowy w Sevilli Plaza de Armas.

Jeśli nie wynajmujesz samochodu, można zamówić u nas odbiór z lotniska, szczególnie jeśli jesteś pierwszy raz.

Można wynająć taksówkę. Ceny są różne i można je skonsultować tutaj. Istnieją tutaj też mafie, dlatego trzeba zapytać o cenę kursu przed wejściem do taxi.

Z lotniska Sevilla San Pablo jedzie się do nas ok 33 minuty samochodem. Z lotniska (Aeropuerto), wjedź na autostradę (autovia) Madrid - Córdoba: SE-020, aż do skrzyżowania z A-66. I później w kierunku Santiponce , Camas, Huelva. Zjazd z autostrady na UMBRETE w prawo. Przejazd przez miasteczko tak jak prowadzi główna droga, następnie jak będzie koniec drogi, w lewo w kierunku Sanlucar la Mayor. Cały czas prosto aż do skrętu w lewo na Urbanizacion El Capricho, naprzeciwko żółtego domu "Palomo Muebles".

Aktualny kontakt do nas i adres jest tutaj