INTRO AFF

Co to jest skok AFF Intro?

Czy AFF Intro to część spadochronowego kursu?

W bardzo mocnym uproszeniu można tak to nazwać. Jednak są pewne różnice pomiędzy skokiem Intro a pierwszym skokiem całego kursu AFF.

Spadochroniarstwo, niezależnie od drogi, którą wybierzemy okaże się aktywnością angażującą zarówno dużo czasu jak i pieniędzy. Nie da się tego uniknąć i nie ma też czemu się dziwić. Nie stanowi żadnej nowości fakt, że to co dobre - to dużo kosztuje.

Jednak wiele osób, nawet dysponując nazwijmy to "wolnymi środkami finansowymi" w ilości wystarczającej na rozpoczęcie skoków spadochronowych zacznie się zastanawiać. Pytania mogą być bardzo różne:

 

  • Czy nadaję się do skoków spadochronowych?
  • Czy nie "zje" mnie strach w samolocie?
  • Czy będzie mi się podobać, to co zamierzam robić?
  • Czy będzie mi się podobać środowisko (ludzie) związane ze skokami?

 

Pewnie można wymienić więcej takich pytań, ale już te wystarczają do strategicznej oceny sytuacji. Wyjściem jest jakaś mniej wiążąca forma inicjacji spadochroniarskiej. Zazwyczaj pada w tym momencie na skok tandemowy, który jest wygodnym w realizacji produktem, jest też fenomenalnie wręcz reklamowany przy niemal każdej, nadarzającej się okazji. Ale skok tandemowy, to niestety jest pozostawanie w nieświadomości, pozostawanie bez odpowiedzialności i zrozumienia zasad skoku spadochronowego. To lot widokowy samolotem a nie lekcja z pilotem.

{plusone}{like}

 

Czytaj więcej: Co to jest skok AFF Intro?

Intro AFF czy skok tandemowy?

INTRO czy skok tandemowy?

Kurs spadochronowy metodą AFF jest postrzegany jako "grubsza sprawa" a skok tandemowy to taka prościzna. Częstym argumentem jest więc: "...no ale ja nie wiem, czy mi się to będzie podobać, lepiej zrobię tandem a potem pomyślę..."

I tak też bardzo często się dzieje. A przecież podobnie jak w nurkowaniu istnieje też opcja, która nie jest wiążąca tak, jak wykonanie całego kursu. Tę opcję stanowi AFF Intro. Poczytajcie poniżej, proszę, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma, jakże różnymi pierwszymi krokami w spadochroniarstwo

 

Skok tandemowy

To skok z instruktorem tandemowym, na jednym spadochronie. Pasażer przypięty jest do instruktora specjalną uprzężą. Krótkie szkolenie przed skokiem, nie jest wymagane ubezpieczenie OC skoczka (bo jest wymagane ubezpieczenie instruktora i miejsca na tegoż skoczka).

Skok tandemowy dla większości ludzi jest i tak już ogromnym przeżyciem, czasem więc nie chcą już brać na siebie więcej. Jeśli jednak masz taki skok już za sobą, szczególnie kiedy jesteś facetem i lubisz zrobić coś samemu, to skok INTRO jest właśnie dla Ciebie.

{like}{plusone}

 

Czytaj więcej: Intro AFF czy skok tandemowy?