FAQ

Czy mogę dokończyć AFF rozpoczęty w Polsce?

TAK, możesz skończyć AFFa rozpoczętego w Polsce, w Hiszpanii.

Dla każdej osoby przygotowany zostanie indywidualny program pomostowy, tak aby nabyte wcześniej umiejętności skutkowały szybszym ukończeniem kursu i rozpoczęciem skakania samodzielnego do licencji A lub B. Ważna informacja dla tych, którzy chcą kontynuować niedokończony kurs. Trzeba zabrać ze sobą filmy ze skoków i książkę skoków potwierdzoną przez instruktora.

Zobacz więcej tutaj.

Czy muszę wynajmować sobie samochód?

Studenci AFF mają transport na strefę wliczony w cenę zakwaterowania. Skoczkowie i osoby towarzyszące mogą korzystać z naszych samochodów wg. cennika ryczałtowego za dzień. Na stanie mamy trzy samochody: 8-osobowy Mercedes Vito, 5-osobowy Opel Corsa i 9-osobowy Land Rover Defender. Odbiór z lotniska/dworca jest płatny oddzielnie.

Zasadniczo nie ma potrzeby wynajmowania własnego samochodu, chyba że bardzo cenisz sobie niezależność i swobodę poruszania się. Tu znajdziesz informacje o wypożyczalniach.

Czy mogę mieć oddzielny pokój?

W Domu Gościnnym Atmosfery masz do dyspozycji 8 miejsc w 2 pokojach z oddzielną łązienką dla gości i łazienką ogrodową. Zakwaterowanie zajmuje się wg. kolejności przybycia. Dla par i grupek znajomych rezerwujemy całe pokoje. Nie przewidujemy zasadniczo możliwości zarezerwowania całego pokoju dla jednej osoby, jeśli jednak są wolne miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie aby taki pokój zająć tylko dla siebie bez żadnej dopłaty.

Czy może przyjechać osoba nieskacząca?

Chociaż najczęściej mieszkają u nas studenci kursu AFF, to chętnie witamy w naszych skromnych progach również osoby nieskaczące. Zarówno osoby towarzyszące skoczkom, rodziny, dzieci, a także osoby niezwiązane zupełnie ze skokami, które chcą zakwaterować się w cichym i spokojnym miejscu, jednak w miarę blisko centrum Sevilli.

Skoki nie są obowiązkowe ;)! Wierzymy, że pobyt u nas to nie tylko skoki, ale przede wszystkim przyjemne spędzanie czasu razem, bez napinki i stresów.

Co zawiera dokładnie pakiet Residencial HB?

Dla studentów AFF nasz Dom Gościnny przygotował specjalny pakiet pobytowy, aby ułatwić zaplanowanie wydatków  i obniżyć całkowity koszt wyjazdu z kursem. W cenie Residencial HB zawarte jest zakwaterowanie, dwa solidne posiłki dziennie oraz transporty strefa-dom-sklep bliższe wycieczki.

Dla gości jest oddzielna lodówka z dużym zamrażalnikiem. Przez cały dzień masz dostęp do kuchni, kawy/herbaty/czajnika. Na głoda możesz zrobić sobie dodatkowo kanapkę, poczęstować się ciastem, owocami itp., jak w domu. Więcej o wyżywieniu tutaj.

Z jakiego samolotu wykonuje się skoki?

Skaczemy z samolotu Dornier G92. Jest to dwuturbinowy samolot 15-miejscowy, z jednym pilotem, który zabiera skoczków na pułap wyrzutu 4600 m (15000ft) w ok. 15 min.

Więcej tutaj.

Czy w cenie kursu jest sprzęt i wszystko?

Tak. W cenie kursu zawarte jest wypożyczenie spadochronu z ułożeniem go po Twoim skoku, kombinezon, wysokościomierz, radio i kask. Na własność dostaniesz od nas Gogle Flexi-vision. W cenie również są wszystkie materiały, skrypt, a także filmy z Twojego skoku, często z dwóch kamer Twoich instruktorów, które możesz kopiować sobie na swój nośnik bezpośrednio po każdym skoku.

We własnym zakresie zalecamy zabrać ze sobą ciepłą bieliznę w okresie jesienno-zimowym, buty wiązane za kostkę i rękawiczki z palcami, najlepiej skórzane.

Czy potrzebuję dodatkowe ubezpieczenie?

Od wszystkich skoczków, również studentów szkolenia spadochronowego AFF, wymagane jest posiadanie ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej OC (Third Party). Ubezpieczenie to możesz wykupić u nas na miejscu przed skokami.

Ubezpieczenie to nie pokrywa Twoich kosztów leczenia na wypadek jakiegoś urazu czy choroby na wyjeździe. Zawsze zalecamy zawarcie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego lub wyrobienie karty EKUZ. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Co się stanie, jeśli z jakiś powodów nie ukończę AFF na jednym wyjeździe?

99% naszych studentów kończy kurs AFF na jednym wyjeździe. Mamy opracowaną organizację i planowanie czasu tak, aby wykorzystać maksymalnie najlepszą w Europie pogodę na skoki. Jeśli z jakiegoś powodu nie skończysz kursu - np. choroba na urlopie, czynniki niezależne - masz na ukończenie AFF 12 miesięcy, tak więc łatwo zaplanować z dużym wyprzedzeniem zarówno urlop, jak i tani przelot.

Czy potrzebne są badania lekarskie?

W Hiszpanii nie wymaga się badań lotniczych od lekarza orzecznika, certyfikowanego przez ULC, tak jak w Polsce. Do 40 roku nie potrzeba żadnych badań, wystarczy oświadczenie o stanie zdrowia. Po 40. roku życia strefa Skydive Spain wymaga zwykłego zaświadczenia od dowolnego lekarza o braku przeciwskazań do uprawiania spadochroniarstwa.

Ile czasu trwa kurs AFF?

Na kurs AFF składa się siedem poziomów, czyli siedem skoków. Ponieważ swobodne spadanie trwa ok minutę, żartobliwie mówimy, że kurs AFF trwa 7 minut. W zasadzie cały kurs można ukończyć w dwa dni. Pierwszego dnia 3 skoki, drugiego dnia 4 skoki. Jest to jednak plan dosyć intensywny i wymaga również warunków pogodowych zbliżonych do idealnych.

Jeśli chodzi o czas trwania wyjazdu zalecamy wyjazd minimum 7-dniowy. Dopasowujemy czas trwania kursu do indywidualnych preferencji: urlop wypoczynkowy ze skokami, bardziej rozłożony w czasie, czy też intensywny obóz treningowy.

Przy dłuższym pobycie można pokusić się o zdobycie licencji samodzielnego skoczka.