Organizacja

Na strefie mamy wszystko co potrzeba do prowadzenia kursów: salę wykładową, pomoce naukowe, wózki, lustra, makietę wyjścia z samolotu, a także bardzo realistyczną podwieszaną uprząż, gdzie ćwiczymy sytuacje awaryjne.

Strefa znajduje się ok 20 min od Centrum Sevilli, w bezpiecznej odległości od lotniska. Z pułapu wyrzutu czasem widać ujście Guadalquiviru do Atlantyku :). Na miejscu jest duży bar w hangarze, toalety, wygodny parking, miejsce do oglądania wyrzutów. W hangarze strefy zamykane szafki, dwa duże TV, stanowiska do ładowania kamer i telefonów, wygodne pufy. Oddzielna sala wykładowa dla AFF, oddzielna dla pasażerów tandemowych, pomieszczenia załogi i stanowiska układaczy.

W planowaniu skoków pomaga elektroniczny system JUMP RUN. Bilety na skoki kupuje się biurze (można płacić kartą). Studenci AFF nie muszą się tym przejmować, ponieważ na skoki planują ich instruktorzy. Planowanie na wylot odbywa się w oddzielnym okienku MANIFEST. Każdy bilet ma kod paskowy, dzięki czemu skoczkowie mają dostęp do swojej historii skoków w systemie komputerowym. Lista załadowcza wyświetlana jest na dwóch plazmach w hangarze i jednym dużym TV w barze o 100 m dalej. Oprócz tego wyloty są zapowiadane przez mikrofon po hiszpańsku i po angielsku. Uczymy dziewczyny polskiego ;).

Każdy wylot ma przydzielonego Jumpmastera, czyli skoczka odpowiedzialnego za kolejność wyrzutu i bezpieczeństwo w danym wylocie. Personel naziemny na miejscu lądowania utrzymuje kontakt radiowy z pilotami i pilnuje bezpieczeństwa lądowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich skoczków, chętnych na samodzielne skoki. Każdy wylot leci na minimum 4600m. W zależności od liczby chętnych uruchamiany jest Turbofinist albo Dornier, albo latają obydwa samoloty. Sprawne planowanie osiąga nawet ponad 40 wylotów dziennie. Skoczkowie, którzy wyśla nam swoje namiary i planowane daty przylotu otrzymają zwrotną informację o wydarzeniach spadochronowych, aktualnych cenach i możliwych promocjach.

Zapraszamy

{gallery}strefa{/gallery}