Archiwum newsów 2010-IX2015

Paulina - skok egzaminacyjny AFF: wyjście, ćwiczenie destabilizacji i zaliczony powrót do sylwetki płaskiej.Z uśmiechem!

Początek roku 2013 przyniósł wiele słońca i wiosennego ciepła 18-22 stopni. A także mnóstwo spadochronowych wydarzeń w naszej polskiej bazie w Sevilli. Kurs AFF ukończyli goście z Norwegii:

Łukasz, zwany Myśliwym, z racji domyślcie się jakiej ;), a także Paulina, której gratulujemy szczególnie wykonania aż trzech skoków AFF jednego dnia. I to prawie że prosto z samolotu z Malagi. Warto zauważyć, że dla Polaków z Norwegii lotnisko Malaga to bardzo dobry cel połączenia z nami.

Paulina szybko zdominowała wszystkie spojrzenia, jako wdzięczny obiekt do fotografowania. Grupa szybko się zintegrowała i jak to zwykle w naszej bazie już po 15 minutach wszyscy znali się jak starzy znajomi :).

Goście z Irlandii: stały bywalec Szymon przywiózł Darka na INTRO

Darek z Irlandii zaliczył pełne szkolenie teoretyczne i skok INTRO, jest więc gotowy do kontynuowania szkolenia AFF, a Szymon i Paulina już po AFF przymierzają się do FSC.  Jeśli chce się po AFF szybko nauczyć się bezpiecznie i skutecznie skakać z innymi skoczkami, to ten kurs jest najprostszą, najtańszą i najskuteczniejszą drogą do celu.

Paweł natomiast piorunem przeszedł przez kurs doskonalący FSC (Formation Skydive Course - uwaga nowy, nowocześniejszy, kurs utworzony w miejsce FS1, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Paweł wykorzystał wyjazd maksymalnie, nie dość że nauczył się układać spadochron, to wykonał wymagany trening wodny do licencji B i zaliczył 52 skoki! Licencja samodzielnego skoczka już w drodze.

Nasi studenci mogli na miejscu wyposażyć się w podstawowe akcesoria po kursie, jak wysokościomierze, gogle, rękawice i kaski. Łukasz nawet wykazał się mistrzowskim posunięciem i zamówił sobie wcześniej (no ok, to był pomysł żony :) własny szyty na miarę kombinezon spadochronowy, który uroczyście przewietrzył po ukończeniu kursu AFF.

Jak zwykle po skokach "świetlica" tętni życiem do późnej nocy. Sekcja "salamander" ma nad basenem wyśmienite warunki do wypoczynku. Menu jak zwykle smaczne, zdrowe i "pod korek" uzupełniają soczyste pomarańcze na śniadanie, czerwone wino do obiadu, aperitif z cytrynówki Iwana z naszych ogrodowych cytryn.

Zobacz całą galerię z tego wyjazdu (strefa Skydive Spain, wingsuit, latanie na spadochronie, free fall, na lotnisku, szkolenie spadochronowe AFF, ćwiczenia naziemne, samoloty, lądowania):

Duża galeria skoków spadochronowych

Paweł po zaliczonym treningu wodnym do licencji B, jeszcze przed zatopieniem materaca ;)

Paulina - pierwszy samodzielny!

No gdzie jak nie tu?!