Archiwum newsów 2010-IX2015

Otwarcie spadochronu BASEIdąc z duchem czasu, czy też podążając za przejawami mody rozszerzamy ofertę szkoleniową o przygotowanie do skoków oraz o same skoki BASE.

Ta nieco kontrowersyjna zabawa należy do gatunku bardzo niebezpiecznych. Może również z tego powodu, że mało jest miejsc, gdzie można zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do bezpiecznego początku takich skoków.

Zaczęło się wszystko od szkolenia Pro BASE, czyli od rzetelnego przygotowania skoczka do przystąpienia do FJC (First Jump Course). Przygotowanie to oparte jest o normalnie funkcjonującą strefę zrzutu. Pozwala przećwiczyć postępowanie w większości niebezpiecznych sytuacji, pozwala na bezpieczny trening celności lądowania zakończony lądowaniem trudnym terenie. Do tego dochodzi nauka układania, zapoznanie z czaszą BASE podłączoną do systemu szkolnego, trening na uprzęży itp itd.

Jeśli więc takie szkolenie się zrealizuje to aż grzech nie skorzystać z bezpiecznych obiektów i nie skoczyć swoich pierwszych skoków BASE. W ramach FJC realizowanego z naszą pomocą, skoczek będzie mieć okazję wykonania minimum 3 skoków. Z czego pierwszy raz jako skok asystowany.

Wrażenia ze skoku są bardzo mocne ;)

{youtube}yR716rooYdU{/youtube}